‘Bu Cumhuriyet asla yıkılamaz’

Cumhuriyetimizin ilan edilmesine 24 saat kala yaşananları beyaz perdeye taşıyan Son Akşam Yemeği filminin Ankamall AVM’de gerçekleşen galasında seyircilerle bir araya gelen ekip, duygularını paylaştı. Yönetmen Levent Onan, “Cumhuriyet’in 100. yılında böyle bir işe imza atmanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Burada oyuncu arkadaşlarımızla birlikte özellikle Ankara’da filmi izlemek çok heyecanlandırıyor beni” dedi.

“EKİPÇE ANITKABİR’E GİTTİK”

Filmin başrol oyuncularından Engin Şenkan, “Böyle sağlam senaryosu olan bir filmde oynamayı çok istiyordum. Hele ki Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk’ün yanında olmak ve onun aşçısı olmak beni çok gururlandırdı. Bugün ekipçe Anıtkabir’e gittik. Bu Cumhuriyet asla yıkılamaz” ifadelerini kullandı.

Filmde ‘Ahir Usta’nın kızı oynayan Aslı Tandoğan, “Tarihimizi anlatan bir filmin içinde bulunmanın verdiği mutluluğa anlatamam. Atatürk’ü çok farklı bir yerden anlatan naif, sıcacık bir film, mutlaka izlenmeli” şeklinde konuştu.

“GEÇMİŞE YOLCULUK YAPTIM”

Çankaya Köşkü mutfağında çalışan Azize karakteriyle filmde yer alan Yasemin Baştan, “Filmde geçmişe yolculuk yaptım. Öyle bir dekoru, öyle bir atmosferi vardı ki. Aynı zamanda hikayesi de çok özeldi. Filmde zorlandığım bir kısım da olmadı, zorlanmanın aksine çok büyük heyecan yaşadım. Seyircilere ‘Sen, ben yok. Biz tekiz, milletiz’ hissini aktarabilecek olmamız beni çok heyecanlandırdı” açıklamasını yaptı.

“OYNARKEN GURURLANDIM”

Ahir Usta’nın torunu Elif rolünü canlandıran çocuk oyuncu Azra Aksu, “Film çekimleri çok güzel geçti. Filmde oynarken çok gururlandım. İyi ki böyle bir Atatürk filminde oynamışım diye düşündüm” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x